Pobierz przewodnik targowy

 

O Targach

Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji w Polsce i ważnym wydarzeniem na rynku europejskim.

Po raz pierwszy Targi odbyły się w 1990 roku w Zegrzu. Rok później przeniosły się do Warszawy. W Centrum EXPO XXI gościły w latach 2002-2013, w 2014 roku Targi odbyły się na Stadionie Narodowym, zaś w roku 2015 przenoszą się do Centrum Targowo-Konferencyjnego MT Polska.

Od 2004 roku właścicielem Targów jest firma Yacht EXPO – spółka założona przez wiodące polskie stocznie, producentów, importerów, dystrybutorów osprzętu żeglarskiego i motorowodnego oraz firmę specjalizującą się w organizacji targów – Murator EXPO. Od tego też roku Targi WIATR i WODA należą do International Federation of Boat Show Organisers (IFBSO) i legitymują się tym samym certyfikatem jakości, którym może poszczycić się jedynie elita tego typu imprez na świecie. Od 2005 roku organizatorem wykonawczym Targów jest spółka Murator EXPO. W 2006 roku w Sopocie po raz pierwszy odbyła się letnia edycja Targów WIATR i WODA na wodzie, a jej kolejne edycje odbywają się w Gdyni – Żeglarskiej Stolicy Polski. W 2016 roku, z wielkim sukcesem, zadebiutowały z udziałem blisko 200 wystawców Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Od kilku lat każdorazowo w Targach WIATR i WODA w Warszawie bierze udział ponad 400 wystawców z Polski i zagranicy i około 30 000 zwiedzających. To czyni nasze Targi największą tego typu imprezą w kraju jedną z największych w Europie. Rangę Targów WIATR i WODA podkreśla również fakt przyznawania na nich najważniejszych nagród branżowych, w tym Nagrody Jacht Roku w Polsce (Polish Yacht of the Year), Gwoździ Targów WIATR i WODA im. Jerzego Fijki, Nagród Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, nagród i wyróżnień PZŻ, PZMWiNW, WOPR i PTTK. Targi odbywają się przy tym pod patronatem najwyższych władz resortowych, uznanych organizacji i stowarzyszeń branżowych, przy wydatnej współpracy wiodących ogólnopolskich, regionalnych i branżowych mediów.

Przez ponad 25 lat Targi WIATR i WODA goszczą największe gwiazdy sportów wodnych, olimpijczyków, zawodników regatowych, podróżników i odkrywców. Mało jest imprez targowych w Polsce, na których możemy z taką dumą prezentować ofertę polskich firm – znakomitych producentów zaawansowanych technologicznie wyrobów, które podbijają nie tylko europejskie ale i światowe rynki.

Stawiamy sobie za cel by Targi były najważniejszym w kraju miejscem spotkań oraz forum wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli branży; by wydatnie służyły przedstawieniu aktualnej oferty producentów przemysłu jachtowego i innych sportów wodnych polskim i zagranicznym odbiorcom oraz przyczyniły się do nawiązania nowych kontaktów handlowych. Ponadto, by Targi dostarczały amatorom sportów wodnych praktycznej wiedzy na temat dostępnego na rynku sprzętu sportowego i rekreacyjnego, a także przyczyniały się do rozwoju zainteresowania sportami wodnymi i różnymi formami turystyki i krajoznawstwa.

Newsletter