Lista wystawców

STOCZNIA JACHTOWA NORTHMAN
ul. Przemysłowa 10
11-600 Węgorzewo
tel.: (+48 87) 427 15 37, (+48) 665 141 401, (+48) 604 785 432
e-mail:
www.northman.pl
 

Wyłączny producent jachtów żaglowych Maxus oraz motorowych Northman, Nexus.

Producent Maxusa 22 „Atlantic Puffin” – jachtu, który dwa razy opłynął świat stając się najmniejszą jednostką w historii światowego żeglarstwa, na której samotny żeglarz okrążył Ziemię w rejsie non stop.

Misją stoczni Northman jest spełnianie marzeń żeglarzy o najlepszym, najbezpieczniejszym, niezmiernie wygodnym i precyzyjnie wykonanym jachcie. Firma działa z pasją bazując na nowoczesnych technologiach i doświadczonym zespole. Projektując, wdrażając i realizując unikalne rozwiązania, łamie standardy i wyprzedzamy oczekiwania.

 

Jakość na najwyższym poziomie
Jachty ze stoczni Northman zdobywają uznanie na całym świecie. Cechują się nautyką na najwyższym poziomie oraz wyjątkowym designem. Świadczą o tym pozytywne opinie żeglarzy, ale również duża ilość nagród przyznanych przez czołowych ekspertów w branży, wielokrotne zwycięstwa w regatach oraz setki zdobytych pucharów.  Bazując na najlepszym osprzęcie, stocznia oferuje najwyższą jakość produkowanych jachtów.

 

Różnorodność oferty
W stoczni Northman powstają jednostki przeznaczone zarówno na śródlądzie jak i na Bałtyk, na regaty jak i do turystycznej żeglugi, na małe akweny, ale także na te największe, wersje ekskluzywne i armatorskie.

 

Your Lifespace

Najnowsza propozycja stoczni Northman w segmencie jachtów motorowych. Luksusowy charakter jachtu podkreślają nie tylko innowacje technologiczne zastosowane podczas jego produkcji, ale także niemal nieograniczone możliwości w zakresie wyposażenia i innych udogodnień. Dwa silniki, klimatyzacja, panele solarne, ponadstandardowa elektronika i nawigacja, to tylko jedne z wielu wariantów, które sprawiają, że możliwe stało się spersonalizowanie tego nowoczesnego houseboata  i uzyskanie ponadprzeciętnej wygody użytkowania. Northman 1200 niezmiernie korzystnie wypadł w testach, gdzie został określony jako jednostka nowocześnie zaprojektowana, wygodna i perfekcyjnie wykonana z użyciem najwyższej klasy materiałów. Jacht jest zdobywcą licznych nagród i wyróżnień.

 

Dane techniczne Northman 1200:

długość całkowita    

12,26 m

szerokość całkowita  

3,50 m

zanurzenie   (min/max)  

0,55/0,70 m

zbiornik (paliwo/woda)

240/215 l.

wysokość wnętrza

1,98 m

masa

6200 kg

silnik

57 KM - 2x150 KM

załoga/koje

8/6+2

 

 

 

Nowoczesny i dynamiczny

Następca europejskiego faworyta Maxusa 24 oraz najnowszy model z rewolucyjnej linii Evo, której forma, funkcjonalność i stylistyka zostały sprawdzone w Maxusie 26. Nowy Maxus evo 24 łączy zalety bardzo dobrej nautyki, komfortowego wnętrza, bezpieczeństwa żeglugi i wygody transportowej. Sprawdzone linie kadłuba zapewniają wysoką stateczność, jak również wyjątkowo funkcjonalne i przestronne wnętrze. Warto zwrócić uwagę na niespotykaną na jachtach tej wielkości wysokość stania, która w rejonie zejściówki wynosi aż 188 cm. Ta nowoczesna jednostka zdobyła główną nagrodę łódzkich targów Boatshow oraz warszawskich i katowickich targów Wiatr i Woda. Otrzymała również tytuł Championa Jachtingu, a w 2017 r. nadano jej tytuł Jachtu Roku w Polsce.

 

Dane techniczne Maxus evo 24:

długość całkowita    

8,20 m

szerokość całkowita  

2,55 m

zanurzenie   (min/max)  

0,32/1,35 m

zbiornik wody

100 l.

powierzchnia żagli

29 m²

wysokość wnętrza

1,88/1,76 m

masa

1 750 kg

silnik

3-6 KM

załoga/koje

8/6+2

 

Kategoria: Jachty i łodzie żaglowe, katamarany
Powrót