Lista wystawców

NAVIGATHOR Sp z o.o. sp. k.

ul. Sikorskiego 5 Łajski

05-119 Legionowo

 

Navigathor 30 – nowy houseboat na dwóch kadłubach
 

 

Model NAVIGATHOR 30 to nowy wielokadłubowy (katamaran), motorowy jacht klasy houseboat polskiej stoczni NAVIGATHOR. Jest „pomostem” pomiędzy dużymi housebotami, a mniejszymi typowymi jednostkami turystycznymi, które nie zachwycają wygodą użytkowania.

Producent tworząc koncepcję jachtu skoncentrował się na 3 głównych elementach:

-  funkcjonalność

-  bezpieczeństwo

-  ekonomia

Po raz pierwszy w klasie houseboat, konstruktorzy zdecydowali się na umieszczenie sterówki w formie flybridge tylko i wyłącznie w zewnętrznej części jachtu. To pozwoliło na uzyskanie większej powierzchni wewnątrz.

Dzięki temu właściciel jachtu otrzymuje funkcjonalną mesę z miejscem do spania o wymiarach 2,1 m długości / 1,30 m szerokości po rozłożeniu. Kambuz wyposażony został w szafki o głębokości 60cm oraz lodówkę 150 litrów. Dodatkowo zaprojektowano duży blat kuchenny. Łazienka posiada wydzieloną część prysznicową  od części toaletowej i sanitarnej (WC). W części dziobowej znajdują się 2 oddzielne 2-osobowe koje sypialne.  Kokpit wyposażony został w część wypoczynkową oraz duży 75 centymetrowy trap kąpielowy.

Dzięki zastosowaniu 2 kadłubów jacht jest bardziej stabilny w stosunku do jachtów jednokadłubowych. Mniej narażony na przechyły spowodowane falą boczną.

Producent jachtu zaleca jednostki napędowe zaburtowe w  zakresie 20-60 KM, co pozwala na osiąganie prędkości między 13-20 km/h Zastosowanie 2 kadłubów oraz niskiego zanurzenia 40cm zapewnia niskie zużycie paliwa.

W jachcie zastosowano starannie dobrane materiały wysokiej jakości takie jak: blaty kompozytowo-mineralne, naturalne forniry , instalacje oraz urządzenia elektryczne, systemy drzwi przesuwnych KOTNIZ. 

Jacht dostępny jest w bogatej wersji wyposażenia skonfigurowanej przez  Producenta.

 

Dane techniczne:

Max: ilość osób: 6

Max. moc silnika 20-60KM

Max. prędkość:  15-20 km/h

 Długość całkowita: 9,3 m

Długość kadłuba: 8,1 m

Szerokość całkowita: 3,20 m

Szerokość pływaka: ~1,1 m

Wyporność: 3 600 ton

Zanurzenie: 0,40 m

Wysokość : 2,75 m/3,55 m z flybridge

Wysokość w kabinie: 2 metry

Zbiornik wody ~130l

Zbiornik paliwa ~130l

Zbiornik na ścieki ~40-60l

Kategoria projektowa CE „C”

 

 

Kategoria: Sprzęt motorowodny (łodzie, pontony, skutery)
Powrót