Lista wystawców

eNavigare.pl
60-681 Poznań, ul. Rymarkiewicza 5a
tel. (+48 61) 862 90 09

fax  (+48 61) 862 90 09
e-mail:
www.enavigare.pl

 

Wszystko dla morskiej nawigacji elektronicznej. Programy nawigacyjne, mapy wektorowe, rastrowe i papierowe, urządzenia jachtowe GPS, AIS, wzmacniacze GSM, WiFi, NMEA, locje. Szkolenia i warsztaty nawigacyjne. Internetowa Akademia Nawigacji.

1. TimeZero Navigator
Jest najbardziej intuicyjnym programem przeznaczonym do nawigacji jachtów żaglowych i motorowych dostępnym w Polsce. Jest to najbardziej zaawansowana technologia jeśli chodzi o nawigację elektroniczną. Oprogramowanie posiada światową bibliotekę map wektorowych i rastrowych, co wyróżnia go na tle innych programów do nawigacji morskiej. Program Time Zero występuje w języku polskim i zawiera podręcznik, jest sprzedawany zawsze z co najmniej jednym obszarem mapy. Obsługuje GPS, AIS, radar i  inne urządzenia jachtowe. Posiada moduły routingu pogodowego, echosondy, ogólnoświatową bazę stacji pływowych, mapy prądów pływowych, zdjęcia satelitarne wysokiej rozdzielczości.

2. AIS100 - dwukanałowy odbiornik AIS

Dwukanałowy odbiornik uAIS dedykowany dla systemów komputerowych. Dostarczany wraz z anteną instalowaną na przyssawkę (5m kabla). Zasilanie i komunikacja przez port USB (kabel w komplecie). Wystarczy zamocować na jachcie, podłączyć komputera i zainstalować sterownik. Wyposażony w kabel zakończony wtyczką USB. Nie wymaga osobnego zasilania. Może być zainstalowany przy zejściówce pod "szprycbudą". Ze względu na prostotę instalacji i brak osobnego zasilania jedyny odbiornik "przenośny" idealny na przykład na rejsy na jachtach czarterowych. Odbiornik zamontowany na poziomie pokładu odbiera sygnały z odległości do 10 Mm. Doskonale współpracuje z MaxSea TimeZero, OpenCPN, Navsim Sailcruiser czy Tiki. Pozwala na wyświetlanie pozycji innych jednostek znajdujących się w pobliżu, na kalkulowaniu CPA i TCPA co pozwala na łatwą ocenę ryzyka kolizji.

3. NOMAD - MOBILNY TRANSPONDER KLASY B (USB, WIFI, GPS)
Firma Digital Yacht wprowadziła do sprzedaży mobilny transponder AIS klasy B. Od dawna słyszałem pytania żeglarzy o rozwiązanie które można by ze sobą zabrać na czarterowany jacht.
Transponder AIS musi być przypisany do stacji radiowej (ma ten sam numer MMSI), do tej pory we wszystkich urządzeniach mogliśmy ten numer wprowadzić samodzielnie, ale... tylko raz. Zmiana wymagała interwencji serwisu.
Nomad, bo to o nim mowa nie ma tej wady. Numer MMSI możemy zmieniać samodzielnie korzystając z aplikacji na iPhonie lub Androidzie. Urządzenie jest dedykowane dla wszystkich, którzy cenią bezpieczeństwo na morzu, a do tej pory byli pozbawieni możliwości korzystania z transponderów AIS. To osoby które czarterują jachty, przeprowadzają je, piloci, a także właściciele którzy mają ograniczony budżet i wystarcza im nawigacja na tablecie. Może jednak po kolei...
Zasilanie
Dużą innowacją jest możliwość zasilania Nomada z dowolnego złącza USB. Może to być gniazdo w laptopie, tania przejściówka do gnizada zapalniczki lub nawet powerbank. Bateria, której uzywam do awaryjnego ładowania telefonu, o pojemności 10 000 mAh wystarczyła na 16 godzin pracy transpondera.
Antena
Nomad jest dostarczany z kompaktową 25 centymetrową anteną VHF, jest ona zintegrowana z anteną GPS (jak wiadomo każdy transponder musi być wyposażony we własny odbiornik GPS). Antenę montuje się przy pomocy dołączonej przyssawki. Posiada 4 m kabla antenowego. Możliwe jest także podłączenie dowolnej innej anteny zewnętrznej.

4. Nawigacja elektroniczna bez tajemnic - kurs internetowy
Co każdy żeglarz powinien wiedzieć o nawigacji elektronicznej?
Odkryj, jak opanować wszystkie sekrety bezpiecznej nawigacji.
Jak łączyć dobrą praktykę morską z nowymi technologiami?
Autorski kurs internetowy kapitana Grzegorza Pawlaka.

Czy chciałbyś:
mieć zawsze pewność że żeglujesz bezpiecznie?
biegle posługiwać się dostępnymi systemami nawigacyjnymi?
poprawnie interpretować informacje otrzymywane z systemów nawigacyjnych?
Ten kurs jest dla Ciebie.

Nauczę cię jak:
samodzielnie zainstalować i skonfigurować system nawigacyjny
podłączyć urządzenia takie jak GPS czy AIS
planować, weryfikować plan przejścia (trasę)
bezpiecznie prowadzić nawigację
posługiwać się systemem AIS i radarem
korzystać z urządzeń mobilnych jak iPad lub iPhone
wykorzystywać wyświetlacze wielofunkcyjne (chartplotery)
korzystać z prognoz pogody i prowadzić routing pogodowy
samemu uruchomić symulator aby ćwiczyć nawigację w wolnych chwilach w domu.

Co otrzymasz?
trzy miesięczny nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów kursu, w tym
33 filmów instruktażowych, wiele artykułów i dokumentacji (wciąż dodaję nowe!)
 

 

Kategoria: Instrumenty nawigacyjne i elektronika jachtowa
Powrót