Członek stowarzyszenia

 

Northman

<POWRÓT

STOCZNIA JACHTOWA NORTHMAN
ul. Przemysłowa 10
11-600 Węgorzewo
tel.: (+48 87) 427 15 37, (+48) 665 141 401, (+48) 604 785 432
e-mail:
www.northman.pl
 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ

Stocznia Jachtowa Northman – wyłączny producent wielokrotnie nagradzanych jachtów żaglowych Maxus i motorowych Northman oraz Nexus.
Naszą misją jest spełnianie marzeń żeglarzy. Marzeń o najlepszym, najbezpieczniejszym, niezmiernie wygodnym i precyzyjnie wykonanym jachcie. Działamy z pasją bazując na nowoczesnych technologiach i doświadczonym zespole. Projektujemy, wdrażamy i realizujemy unikalne rozwiązania. Łamiemy standardy i wyprzedzamy oczekiwania, tworząc wyjątkowe projekty.

Jakość na najwyższym poziomie
Nasze jachty zdobywają uznanie na całym świecie. Cechują się nautyką na najwyższym poziomie. Świadczą o tym pozytywne opinie polskich i zagranicznych żeglarzy, ale również duża ilość nagród przyznanych przez czołowych ekspertów w branży, zarówno w kraju jak i za granicą.
Tworzymy jednostki przeznaczone zarówno na śródlądzie jak i na wody morskie. Na regaty jak i do turystycznej żeglugi, a nawet na wyprawy dookoła świata ( Maxus Solo Around, Call of the Ocean). Wersje doskonałe do czarteru, ale też wymagające realizacje indywidualne (armatorskie). Bazujemy na najwyższej jakości osprzęcie.

Bezpieczeństwo
Nasze jachty podlegają certyfikacji  przez Polski Rejestr Statków. Jednostki przygotowujemy również pod szczegółowe wymogi innych państw, jak i organizacji (np. odpowiednie kategorie Offshore Special Regulations wg ISAF).

Jesteśmy użytkownikami swoich jachtów: flota Ahoj Czarter licząca ponad 100 jednostek, bazuje wyłącznie na jachtach wyprodukowanych w stoczni Northman. Co roku testujemy i analizujemy wprowadzane na naszych jednostkach udoskonalenia i modyfikacje. Zebrane doświadczenie pozwala nam budować  jeszcze doskonalsze jednostki, zgodne z oczekiwaniami klientów.

SPECJALNIE DLA ODWIEDZAJĄCYCH NASZE STOISKO PRZYGOTOWALIŚMY:
• prezentację flagowego jachtu motorowego naszej stoczni – Northman 1200 (premiery 2018),
• prezentację nowoczesnego jachtu żaglowego  – Maxus evo 24  (w wersji mieczowej),
• promocyjną ofertę na wynajem jachtów żaglowych i motorowych z Ahoj Czarter (najnowszej floty czarterowej w Polsce),
• kalendarze żeglarskie na 2019 r.

Najnowsza propozycja stoczni Northman w segmencie jachtów motorowych. Luksusowy charakter jachtu podkreślają nie tylko innowacje technologiczne zastosowane podczas jego produkcji, ale także niemal nieograniczone możliwości w zakresie wyposażenia i innych udogodnień. Dwa silniki, klimatyzacja, panele solarne, ponadstandardowa elektronika i nawigacja, to tylko jedne z wielu wariantów, które sprawiają, że możliwe stało się spersonalizowanie tego nowoczesnego houseboata  i uzyskanie ponadprzeciętnej wygody użytkowania. Northman 1200, niezmiernie korzystnie wypadł w testach, gdzie został określony jako jednostka nowocześnie zaprojektowana, wygodna i perfekcyjnie wykonana z użyciem najwyższej klasy materiałów. Już w czasie pierwszej prezentacji, ten flagowy jacht stoczni Northman otrzymał nominację do nagrody Polish boat of the Year 2019 oraz został wyróżniony w konkursie Gdynia Yacht Design 2018. Na kolejnych wydarzeniach targowych ten luksusowy jacht, otrzymał dwie nagrody mazurskich targów, zdobył Złotego Gwoździa Targów Wiatr i Woda w Katowicach oraz Grand Prix Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2018. Na targach zaprezentowana zostanie w wersji z silnikiem stacjonarnym 110 KM.

 

Dane techniczne:

Długość całkowita    

12,26 m

Szerokość całkowita  

3,50 m

Zanurzenie   (min/max)  

0,55/0,70 m

Zbiornik (paliwo/woda)

240/215 l.

Wysokość wnętrza

1,98 m

Załoga/koje

8/6+2

Masa

6 200 kg

Silnik

57 KM - 2x150 KM

Załoga/koje

8/6+2

Kategoria     

C/B

Następca europejskiego faworyta Maxusa 24 oraz najnowszy model z rewolucyjnej linii Evo, której forma, funkcjonalność i stylistyka zostały sprawdzone w Maxusie 26. Nowy Maxus evo 24 łączy zalety bardzo dobrej nautyki, komfortowego wnętrza, bezpieczeństwa żeglugi i wygody transportowej. Sprawdzone linie kadłuba zapewniają wysoką stateczność, jak również wyjątkowo funkcjonalne i przestronne wnętrze. Warto zwrócić uwagę na niespotykaną na jachtach tej wielkości wysokość stania, która w rejonie zejściówki wynosi aż 188 cm. Ta nowoczesna jednostka zdobyła główną nagrodę łódzkich targów Boatshow oraz warszawskich i katowickich targów Wiatr i Woda. Otrzymała również tytuł Championa Jachtingu, a w 2017 r. nadano jej tytuł Jachtu Roku w Polsce.

 

Dane techniczne:

Długość całkowita    

8,20 m

Szerokość całkowita  

2,55 m

Zanurzenie   (min/max)  

0,32/1,35 m

Zbiornik wody

100 l.

Powierzchnia żagli

29 m²

Wysokość wnętrza

1,88/1,76 m

Masa

1 750 kg

Silnik

3-6 KM

Załoga/koje

8/6+2

Kategoria

C/B

 


<POWRÓT

Materiały informacyjne nadesłane przez wystawców 31. Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA 2019