Członek stowarzyszenia

 

Targi w Warszawie

 

Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży i sympatyków żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa, windsurfingu oraz nurkowania w Polsce i jednym z większych wydarzeń na rynku europejskim, są przy tym członkiem prestiżowej federacji International Federation of Boat Show Organisers, zrzeszającej elitę tego typu imprez na świecie, o najwyższym statusie Platinum Member.

Premierowe i sprawdzone produkty i usługi, w tym ponad 100 jednostek pływających prezentuje na Targach ponad 400 wystawców z kilkunastu krajów. Przez 4 dni Targi WIATR i WODA w odwiedza około 30 000 miłośników sportów wodnych z Polski i z zagranicy. Targi organizują spółki YACHT EXPO i Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych ŻAGLE.

Partnerem strategicznym Targów jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.

Oferta Targów WIATR i WODA obejmuje sprzęt i akcesoria ze wszystkich dyscyplin aktywnego wypoczynku, turystyki i sportów związanych z wodą. Ekspozycję wystawienniczą wzbogaca blisko 100 targowych wydarzeń na scenie, w salach i w przestrzeni targowej. Od 2019 roku wraz z Targami WIATR i WODA odbywa się Salon Podwodna Przygoda –najważniejsze wydarzenie dla branży i coroczne spotkanie całego środowiska nurkowego. Tradycyjnie, magazyn Kajakowy „Wiosło” zaprasza na Dzień Kajakarza.

Podczas Targów WIATR i WODA poznajemy laureatów prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.: konkursów miesięcznika „Żagle”: Jacht Roku w Polsce i KOTNIZ Jachtowy Produkt Roku, laureatów nagród miesięcznika im. Jerzego Fijki Gwóźdź Targów WIATR i WODA oraz nagród im. Leonida Teligi. Poznajemy także zwycięzców w organizowanym wspólnie przez PZŻ i PTTK konkursie „Przyjazny Brzeg”, laureatów Nagrody im. kapitana Leszka Wiktorowicza, Konkursu „Rejs Roku”, Nagród za Najlepsze Regaty Roku Pucharu Polski Jachtów Kabinowych za kolejne sezony, Konkursu „Żeglarz Roku” Magazynu WIATR i laureatów konkursu na najładniejsze stoiska Targów. Nagrody wystawcom Targów WIATR i WODA przyznają również Polski Związek Żeglarski (Złoty Dzwon) oraz Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY.

Na najbliższą 32. edycję Targów WIATR i WODA zapraszamy w dniach 12-15 marca 2020 roku do nowoczesnego Centrum Targowo-Kongresowego Global EXPO przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie.