Miasto współgospodarz

 

 

 

Lista Wystawców

Yacht Club Rybnik
44-200 Rybnik, ul. Podmiejska
tel. +48 792 122 007
e-mail:
www.yachtclubrybnik.pl

Yacht Club Rybnik - żeglarstwo wyprawowe, regatowe i turystyczne, propagowanie różnych form żeglarstwa, sportów motorowodnych i wszelkich aktywności nad i pod wodą.

 

  •  Płyniemy Polsko

Pierwszy projekt opłynięcia Polski na skuterach wodnych. Członkowie sekcji motorowodnej Moto H2O Rybnik przy Yacht Clubie Rybnik ustanowili rekord Polski na tej trasie i zebrali środki niezbędne na zakup sprzętu do nurkowania i na przeprowadzenie zajęć dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem.

 

  • Płyniemy Polsko - dookoła Spitsbergenu

Wyprawa dookoła wyspy Spitsbergen znajdującej się na kole podbiegunowym. W ciągu 16 dni dziesięciu żeglarzy z sekcji żeglarstwa wyprawowego Ocean H2O Rybnik zmierzyło się z surowym klimatem arktycznej wyspy. Cały projekt także opierał się o zbiórkę środków na sprzęt do nurkowania i zajęcia dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem.

 

  • Zajęcia dla dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem na basenie Fundacji EDF Polska

Pozytywne zakończenie obu edycji akcji charytatywnej Płyniemy Polsko pozwoliło zebrać środki niezbędne na zakup sprzętu do nurkowania i przeprowadzenie zajęć dla dzieci z autyzmem i porażeniem mózgowym. Zajęcia odbywają się na basenie Fundacji EDF Polska, która jest współorganizatorem akcji i partnerem Yacht Clubu Rybnik.

 

  • Finał Mistrzostw Polski skuterów wodnych Rybnik 2017

Po raz pierwszy w historii na zbiorniku Zalewu Rybnickiego odbył się Finał Mistrzostw Polski skuterów wodnych. 16 września z nabrzeża Yacht Clubu Rybnik i terenu Fundacji EDF Polska mogliśmy obserwować zaciętą walkę o tytuł Mistrza Polski skuterów wodnych. Uczestnicy rywalizowali o tytuł w 5 klasach. Jeden z członków sekcji motorowodnej Moto H2O Rybnik przy Yacht Clubie Rybnik wywalczył tytuł wicemistrza Polski w klasie Spark. Natomiast w klasyfikacji generalnej Yacht Club Rybnik znalazł się na 4 miejscu.

 

  • Kursy na patent sternika motorowodnego

Członkowie sekcji motorowodnej przy Yacht Clubie Rybnik przy współpracy z Śląskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa organizują kursy na patent sternika motorowodnego. Zajęcia praktyczne jak i egzamin odbywają się na wodach Zalewu Rybnickiego, który nie zamarza, dlatego mamy możliwość organizowania kursów nawet po sezonie. Zapraszamy do zapisów.

Powrót

Newsletter