Miasto Współgospodarz

Katowice są po raz trzeci Miastem Współgospodarzem III Śląskiej edycji Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Jeszcze dwadzieścia lat temu Katowice, podobnie jak cały Górny Śląsk, kojarzyły się głównie z górnictwem i przemysłem ciężkim. W stosunkowo krótkim czasie miasto przeszło jednak sporą metamorfozę. Dzięki temu dzisiaj jest miejscem ważnych i prestiżowych wydarzeń, chętnie odwiedzanym przez turystów biznesowych.   

Przełomowy okazał się 2015 r., kiedy oddano do użytku Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK). Obiekt jest w stanie pomieścić jednocześnie nawet 15 tys. uczestników, co czyni go największym (a przy okazji najnowocześniejszym) tego typu obiektem w Polsce.

Wszystko to sprawiło, że dzisiaj Katowice są bardzo dobrze przygotowane do organizacji praktycznie każdego rodzaju wydarzeń – począwszy od mniejszych spotkań i konferencji, na największych kongresach i spektakularnych eventach kończąc. To w stolicy Górnego Śląska co roku odbywa się jedna z największych imprez e-sportowych na świecie – finały Intel Extreme Masters (w ich ostatniej edycji wzięło udział ponad 173 tys. gości!). W ubiegłym roku miasto było też gospodarzem prestiżowych Targów Muzyki Świata WOMEX, które przyciągnęły ok. 3 tys. osób, z czego przeważającą cześć, bo aż 2,5 tys. stanowili goście z zagranicy. Ten rok to dla Katowic najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej, czyli zaplanowana na grudzień 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu COP24 wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto CMP 14 (planowany jest przyjazd ok. 20 tys. osób, w tym politycy, przedstawiciele nauki, organizacji pozarządowych i biznesu z ponad 190 krajów). W przyszłym roku zostanie tam zorganizowana Światowa Konferencja Antydopingowa. A to tylko niektóre przykłady.

Katowice. Dla odmiany

Unikalna architektura dla (nie)zwykłych ludzi – Nikiszowiec i Giszowiec

 

Newsletter