Targi w Katowicach

W dniach 10-12 listopada 2017 roku odbyły się w Katowicach 2. Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA.  Miastem - Współgospodarzem Targów były Katowice, organizatorem spółka YACHT EXPO, organizatorem wykonawczym - firma Murator EXPO. Magazyn Sportów Wodnych „Żagle” – najpoczytniejszy polski miesięcznik poświęcony żeglarstwu i sportom wodnym – pełnił rolę partnera Targów.

Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, a do tego najnowocześniejszy sprzęt żeglarski i motorowodny można było podziwiać w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, położonym w sercu regionu, który jest jednym z najsilniejszych i najaktywniejszych okręgów żeglarskich w Polsce.

Podczas II  Śląskich Targów WIATR i WODA każdy amator sportów wodnych mógł znleźć coś dla siebie. Na Targach obecne były największe polskie stocznie oraz importerzy zagranicznych łodzi i jachtów a wśród przentowanych jednostek nie brakowało zarówno sprawdzonych produktów a także nowości i premier. W targowej ofercie, goście Targów mogli także znaleźć pontony, RIBy, skutery wodne, akcesoria żeglarskie, silniki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty do nawigacji i elektronikę jachtową. Nie brakowało też oferty producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej, wodnych szlaków turystycznych, czarterów, marin czy propozycji dla miłośników windusrfingu i kajakarstwa.

Targi to nie tylko ekspozycja wystawców. To także spotkania ze znanymi żeglarzami i podróżnikami, uroczystości ogłoszenia i wręczenia nagród i wyróżnień, w tym Gwoździ Targów - Nagrody Miesięcznika „Żagle” im. Jerzego Fijki. Program wydarzeń towarzyszących stanowił istotny element śląskiej edycji Targów WIATR i WODA. Przygotowywany jest we współpracy z przedstawicielami redakcji czasopism „Żagle”, „Podróże”, „Wiosło” i „Wiatr” i z niezależnymi ekspertami.

 

Newsletter