Program

Terminarz i tematy poszczególnych spotkań mogą ulec zmianie.

zaktualizowano dnia: 6 sierpnia 2018

Czwartek, 9 sierpnia 2018

Klub VIP

13.00 Uroczystość otwarcia Targów Sportów Wodnych WIATRi WODA na wodzie z udziałem przedstawicieli patronówi gości honorowych
16.15 Wizyta uczestników Misji Study Tour na Targach WIATR i WODA na wodzie (kontrahenci i dziennikarze z branży jachtów i łodzi z Federacji Rosyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich).
  • Spotkanie informacyjne dla polskich przedsiębiorców nt. warunków i kultury biznesu w Rosji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
  • Prezentacja zagranicznych gości oraz spotkania B2B z przedstawicielami czołowych firm z polskiej branży jachtów i łodzi.
  •  Potencjał polskiego przemysłu jachtowego - prelekcja przedstawiciela zarządu Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY.

Basen jachtowy

15.00 Pokazy technik ratowniczych.
Prowadzenie: Pomorskie WOPR

 

Piątek, 10 sierpnia 2018

Basen jachtowy

13.00 Pokazy technik ratowniczych.
Prowadzenie: Pomorskie WOPR

Klub VIP

12.00 Spotkanie autorskie z Bartłomiejem Czarcińskim, współtwórcą (wraz z Piotrem Lewandowskim) publikacji „Żeglarz jachtowy. Podstawowy podręcznik dla żeglarza”.
14.00  Spotkanie z Kapitanem Krzysztofem Baranowskim.
Wyjątkowy żeglarz, mający za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca „Szkoły pod Żaglami”, który o swojej życiowej pasji – żeglarstwie, o przygodach i doświadczeniach pisze w książkach i podręcznikach.
15.30 Zagan Acoustic live na Targach WIATR i WODA na wodzie
Zespół instrumentalny od ponad 10 lat występujący na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Założony przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku był ciekawą formą poszukiwań po muzyce improwizowanej. Dziś Zagan Acoustic to grupa przyjaciół realizująca pomysły muzyczne z kręgu muzyki jazzowej, folkowej, tangowej czy klezmerskiej. Zespół wystąpi w składzie: Paweł Zagańczyk – akordeon, Ignacy Wendt  – trąbka, Jarosław Stokowski  –  kontrabas.
17.00 Spotkanie autorskie z Szymonem Kuczyńskim, współtwórcą (wraz z Dobrochną Nowak) publikacji „Dookoła Świata O Tak, O...”.

 

Sobota, 11 sierpnia 2018 

Klub VIP

11.00 Spotkanie z kpt. Mariuszem Koperem i Hanną Leniec, którzy w załogowym rejsie jachtem „Katharsis II” opłynęli Antarktydę szlakiem wód przybrzeżnych.
Prowadzenie: Waldemar Heflich, redaktor naczelny Magazynu Sportów Wodnych ŻAGLE
12.00 Wręczenie Nagrody Prezydenta Gdyni w konkursie Gdynia Yacht Design 2018. Jury Nagrody: Hanna Bakuła - malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek, Leszek Gonciarz - konstruktor i projektant jachtów, Stanisław Iwiński – szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle”, pełniący rolę sekretarza komisji konkursowej. Bartosz Piotrowski – doktor sztuki, główny designer PESA, Jacek Oryl – Dyrektor Targów WIATR i WODA

Stoisko nr. 36

12.00 Northman 1200 - PREMIERA 2018

Wydarzenie rozpocznie uroczysty chrzest jednostki. Przy wspólnym toaście, poczęstunku i dźwiękach muzyki do godz.14:00 trwać będzie prezentacja jachtu połączona z rozmowami handlowymi.

 

Klub VIP

13.00 Spotkania uczestników Misji Study Tour w ramach Targów WIATR i WODA na wodzie w Gdyni
  • Od projektu do gotowego jachtu – spotkanie z Jackiem Centkowskim, cenionym konstruktorem polskich jachtów. 
  • Potencjał sportów wodnych w Polsce – spotkanie z Waldemarem Heflichem, redaktorem naczelnym miesięcznika „Żagle”.
  • Metodologia i praktyka wykonywania testów jachtów żaglowych i motorowych w Polsce – spotkanie z Dominikiem Życkim, wybitnym żeglarzem, olimpijczykiem, Mistrzem Świata i Europy w klasie Star.

Basen jachtowy

15.00 Pokazy technik ratowniczych.
Prowadzenie: Pomorskie WOPR
 

Klub VIP 

15.30

Zagan Acoustic live na Targach WIATR i WODA na wodzie

17.00

Konferencja prasowa

Siła i potencjał polskiej branży jachtowej. Elementy rządowego programu wsparcia branży na rynkach zagranicznych
W programie konferencji:

  • Siła i potencjał polskiego przemysłu jachtowego Michał Bąk, Sekretarz Generalny Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY
  • Rola targów żeglarskich w promocji polskiego przemysłu jachtowego Jacek Oryl, Dyrektor Targów WIATR i WODA, Członek Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY
  • Branżowy Program Promocji – Brand. Promocja sektora polskich jachtów i łodzi. Prezentacja programu wsparcia przedsiębiorstw z sektora MŚP, realizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A. Wojciech Nowicki, Project Manager PAIH S.A.
  • Pozycja Polski w europejskim przemyśle jachtowym Gość Specjalny - Sandrine Devos, Sekretarz Generalna European Boating Industry


Skwer Kosciuszki w Gdyni

18.00 33. Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej, Gdynia 2018 Wystąpią: Atlantyda, Zejman & Garkumpel, EKT - Gdynia Wydarzenie towarzyszące Targom Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie. Wstęp wolny! 

Niedziela, 12 sierpnia 2018 

Klub VIP

12.00 Spotkanie z Szymonem Kuczyńskim po samotnym rejsie dookoła świata. Żeglarz samotnik, instruktor i popularyzator żeglarstwa. Pomysłodawca i główny organizator projektu Zew Oceanu, w ramach którego realizuje spektakularne wyprawy żeglarskie małymi jachtami. Zdobywca najważniejszych żeglarskich nagród i wyróżnień.
Prowadzenie: Krzysztof Olejnik redaktor naczelny Magazynu WIATR
13.00 Zakończenie Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg dwuosobowych oraz regat SummerHeat DOUBLE.
Formuła długodystansowych regat pełnomorskich rozwija się w Polsce dynamicznie od kilku lat. W tym roku Mistrzostwa po raz pierwszy gościły w Gdyni. Zawodnicy tej trudnej konkurencji żeglarskiej mieli do przebycia ok. 300 mil morskich non-stop. Podczas uroczystości zakończenia regat najlepszym morskim żeglarzom zostaną wręczone puchary i tytuły Mistrzów Polski wraz z medalami. Regaty Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg dwuosobowych są najważniejszą imprezą cyklu OS Racing - jedynego na Bałtyku cyklu regat offshorowych.
14.00 Spotkanie autorskie z Mariuszem Główką, autorem publikacji „Astronawigacja krok po kroku. Jak wyznaczyć swoją pozycję”.


Basen jachtowy

13.00 Pokaz technik ratowniczych
Prowadzenie: Pomorskie WOPR
16.00 Zakończenie Targów WIATR i WODA na wodzie Gdynia 2018

 


 

Terminarz i tematy poszczególnych spotkań mogą ulec zmianie.

Newsletter