Partner strategiczny

 

Targi na wodzie

14. edycja Targów WIATR i WODA na wodzie

W dniach 18-21 lipca 2019 roku w Marinie Gdynia odbędą się Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA na wodzie. To już 14. edycja jedynej w Polsce imprezy, podczas której można na wodzie zobaczyć najpiękniejsze jachty żaglowe i motorowe, a także najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny. Targi organizują spółki: YACHT EXPO, Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”. Partnerem strategicznym Targów jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku – na wodzie.

W tegorocznych Targach udział weźmie blisko 130 wystawców, w tym po raz pierwszy firmy: Spradling EUROPE, PPHU Navigator Kamila Błaszkowska, Waterbus S.C. W gdyńskiej Marinie zobaczymy około 120 jednostek, a w halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu: akcesoria żeglarskie, motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową oraz ofertę organizatorów czarterów.

Ekstremalne wyprawy żeglarskie – spotkania ze znakomitymi żeglarzami na Targach

W tym roku gośćmi Targów WIATR i WODA w Gdyni będą – Joanna Pajkowska, która zakończyła niedawno samotny rejs non stop dookoła świata (sobota godz.12.30, namiot VIP) i Rafał Moszczyński, który jesienią wyrusza na podobną wyprawę trasą Gdynia – Gdynia (niedziela godz.12.00, namiot VIP). Ze specjalnymi gośćmi Targów rozmawiać będzie Waldemar Heflich – redaktor naczelny Magazynu „Żagle”.

Sobotnim, wieczornym wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie 34. Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej w Muszli Koncertowej w Gdyni. Zapraszamy miłośników szant - wstęp wolny.

Misja Study Tour – goście z USA i Chin

Tegoroczne Targi WIATR i WODA na wodzie będą wyjątkowym wydarzeniem nie tylko dla fanów sportów wodnych i rekreacji na wodzie, ale również szczególną okazją do promocji polskich firm branży przemysłu jachtowego i ich cenionych produktów zagranicą. W czasie Targów na wodzie w Gdyni odbędzie się druga edycja Misji Study Tour, w której wezmą udział przedsiębiorcy oraz dziennikarze czołowych mediów branżowych z USA i Chin, m.in.: Soundings Trade Only, SAIL Magazine, Yacht and Sea i Chin: Blu Inc Media, Lux Inc Media, Fragrant Harbour czy Ocean Way Yacht. Goście z USA i Chin poznawać będą potencjał polskiego przemysłu, odwiedzą wybrane stocznie jachtowe, uczestniczyć będą w spotkaniach biznesowych na Targach. Ponadto, uczestnicy Misji Study Tour wezmą udział w testach jednostek żaglowych: NFun 30, Maxus 24 evo, Caravela 950 (jacht, na którym Rafał Moszczyński wyruszy w samotny rejs dookoła świata, by uczcić historyczny wyczyn Henryka Jaskuły sprzed 40 lat). Przetestują też jednostki motorowe: Balt Tytan 918, Parker 110 Monaco (zdobywca nagród Best of Boats na Targach w Berlinie w 2018 r. i Yacht of the Year w Polsce 2019), Parker 850 Voyager, Futura 36, Northman 1200, Emzi 767 Classic oraz Diamond 550. W ramach Misji zaplanowano też konferencję prasową „Siła i potencjał polskiej branży jachtowej. Elementy rządowego programu wsparcia branży na rynkach zagranicznych”.

Nominacje i nagrody

Tradycyjnie na Targach WIATR i WODA na wodzie ogłoszone zostaną nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce - Polish Yacht of the Year 2020”, organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.

Już po raz dziesiąty przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie Gdynia YACHT Design. Konkurs powołano, by promować wzornictwo w branży sportów wodnych. Idea Konkursu doskonale wpisuje się w strategię Gdyni, która jest miastem innowacji, ciekawego wzornictwa i dobrze zaprojektowanej przestrzeni publicznej. Jury dokona wyboru najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego, prezentowanego na Targach. W jego składzie zasiadają: Tadeusz Jelec – słynny polski projektant i Design Manager Jaguara; Bartosz Piotrowski – doktor sztuki, projektant, główny designer PESA, Leszek Gonciarz – projektant i konstruktor jachtów z pasji, z zawodu architekt; Stanisław Iwiński (sekretarz) – żeglarz, specjalista w dziedzinie jachtów żaglowych i motorowych, szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle”, Alicja Kotlarek - projektant wnętrz, grafik 3D w H2 Yacht Design oraz Jacek Oryl – dyrektor Targów WIATR i WODA. Laureatów Konkursu poznamy w sobotę, 20 lipca, w południe.

Partnerem Strategicznym Targów WIATR i WODA na wodzie jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.

14. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli
(18-21.07.2019 r.).

Uroczyste otwarcie Targów odbędzie się w czwartek o godzinie 13.00.

Godziny otwarcia Targów:

  • 18, 19, 20 lipca 2019 (czwartek-sobota): 11.00-18.00
  • 21 lipca 2019 (niedziela): 11.00-16.00

Zapraszamy!