Edycja Katowice 2018

W dniach 12-13 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się trzecia edycja forum technologicznego Marine Industry Forum.  Miastem współgospodarzem Forum były Katowice, organizatorem Murator EXPO, w ścisłej współpracy z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY. Forum odbyło się podczas 3. Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji były innowacyjne autonomiczne jednostki pływające – nowy trend na światowym rynku, zarówno w segmencie komercyjnym, jak i wojskowym.

Podczas spotkań i panelu dyskusyjnego, nasi goście specjalni z kraju i zagranicy: Nenad Banjanin z firmy Al Marakeb, Piotr Cywiński z Navinord oraz dr hab. inż. Henryk Lasota z Politechniki Gdańskiej, przybliżyli uczestnikom konferencji ideę bezzałogowych jednostek autonomicznych oraz odpowiedzieli na pytanie nurtujące branżę: Czy polski przemysł jachtowy może produkować jednostki bezzałogowe (USV).

Kolejnym zagadnieniem podejmowanym podczas Marine Industry Forum  w Katowicach były najnowsze trendy w systemach zasilania jachtów i łodzi. O hybrydowych napędach niewielkich jednostek pływających oraz typach napędów ukierunkowanych na zmniejszoną emisję spalin i czystą energię opowiedział Jacek Sadowski z Marine Works. Ponadto, Seweryn Majewski z firmy XDISC zaprezentował najnowszą generację paneli fotowoltaicznych, zaś dr inż. Artur Polak z Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL opowiedział o innowacyjnych napędach elektrycznych. W rozmowie Waldemara Heflicha, Redaktora Naczelnego magazynu Żagle, z Jackiem Sadowskim z firmy Marine Works podsumowującej trzecią edycję forum technologicznego nasi eksperci odpowiedzieli na pytania związane z przyszłością innowacyjnych systemów zasilania.

Dziękujemy prelegentom, gościom oraz uczestnikom Marine Industry Forum za udział i zaangażowanie w tym wydarzeniu B2B, którego głównym celem jest wymiana cennych doświadczeń, skuteczna promocja firm oraz produktów branży przemysłu jachtowego.

Zapraszamy do lektury wykładów , które można już znaleźć na naszej stronie.

 

Newsletter