Pobierz przewodnik targowy

 

Edycja 2017

MARINE INDUSTRY FORUM

Dołącz do nas w dniach 12-13 października 2018 roku i  zostań członkiem naszej społeczności - przedstawicieli branży przemysłu jachtowego, a także naukowców, badaczy akademickich i startupów z Polski i zagranicy. Marine Industry Forum to najlepsze miejsce dla krajowych i zagranicznych przedstawicieli przemysłu, aby zapoznać się z praktyczną wiedzą, podzielić się cennym doświadczeniem i nawiązać nowe relacje biznesowe.

Organizator

Organizatorem Marine Industry Forum  jest Murator EXPO, w ścisłej współpracy z POLBOAT, Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych.

Marine Industry Forum w Katowicach, pierwsze tego typu  wydarzenie B2B w Polsce, odbyło się w dniach 10-11 listopada 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zgromadziło wielu przedstawicieli branży jachtowej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, wyjątkowym wielofunkcyjnym obiekcie usługowym o łącznej powierzchni 34 899 m2 dla odwiedzających, prelegentów i wystawców, biorących udział w wydarzeniu.

Zlokalizowane w samym sercu Katowic, forum technologiczne stworzyło wyjątkową okazję dla uczestników z całego świata do zapoznania się z najnowszymi technologiami i innowacyjnymi materiałami wykończeniowymi, badaniami naukowymi prowadzonymi przez polskie i zagraniczne uczelnie i instytuty badawcze, a także najnowsze innowacje technologiczne przedstawione w Strefie Start-up.

Forum technologicznemu Marine Industry Forum towarzyszyła druga edycja Śląskich Targów WIATR I WODA

Ponadto, uczestnicy pierwszej edycji Marine Industry Forum mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić Śląskie Targi WIATR i WATER, odbywające  się równolegle z forum w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, które zgromadziły około 200 wystawców i 30 000 odwiedzających.

Marine Industry Forum 2017 – fakty i liczby

Profesjonalne spotkania branżowe i szkolenia ekspertów na temat najnowszych trendów i technologii na krajowym i zagranicznym rynku jachtów i łodzi

  • Wykłady prowadzone przez polskich i zagranicznych przedstawicieli kadry kierowniczej, wybitnych prelegentów z polskich i zagranicznych instytutów badawczych, a także instytucji akademickich i rządowych.
  • Specjalna Strefa Start-up  - unikalna strefa, poświęcona innowacjom.
  • Platforma cyfrowa dostępna dla wszystkich zarejestrowanych uczestników, dała wystawcom, prelegentom i gościom forum technologicznego niepowtarzalną okazję do komunikowania się i planowania spotkań w Strefie Spotkań z wybranym partnerem biznesowym, biorącym udział w wydarzeniu.

Goście specjalni z Polski i Włoch

Gościem specjalnym Strefy Start-up był Ernest Syska - założyciel firmy Veo Glass. Ernest jest wynalazcą innowacyjnego oprogramowania dla żeglugi morskiej i śródlądowej. Podczas swojej sesji zaprezentował zalety nawigacji VEO w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Co więcej, Enrico Benco - współzałożyciel włoskiej firmy GS4C (partner Isomatex) przyciągnął szczególną uwagę gości, prezentując swój innowacyjny projekt żaglówki wyścigowej, zbudowanej z surowego włókna mineralnego C2C i żywicy epoksydowej o niskiej zawartości energii, nadającej się w stu procentach do recyklingu, zaprojektowanej na zasadzie pudełka Mini650.

Gorąca debata pojawiła się także wokół tematu przedstawionego przez wybitnego włoskiego naukowca, doktora Stefano Castegnaro, który na przykładzie dwóch wyścigowych żaglówek, wykonanych z żywicy, siemienia lnianego i balsy o pojemności 4,6 m zaprezentował obecne i przyszłe trendy biokompozytów w branży jachtowej.

Przygotuj się na drugą edycję Marine Industry Forum 2018

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do społeczności Marine Industry Forum, aby zapoznać się z najnowszymi trendami w polskim i zagranicznym przemyśle jachtowym, wymienić cenne doświadczenie na naszym forum internetowym i skutecznie promować siebie oraz produkty swojej firmy.

Marine Industry Forum - Dołącz do nas 12-13 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Newsletter