Edycja Katowice 2017

Marine Industry Forum w Katowicach, pierwsze tego typu  wydarzenie B2B w Polsce, odbyło się w dniach 10-11 listopada 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zgromadziło wielu przedstawicieli branży jachtowej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w samym sercu Katowic.

Marine Industry Forum – edycja 2017

Profesjonalne spotkania branżowe i szkolenia ekspertów na temat najnowszych trendów i technologii na krajowym i zagranicznym rynku jachtów i łodzi

  • Wykłady prowadzone przez polskich i zagranicznych przedstawicieli kadry kierowniczej, wybitnych prelegentów z instytutów badawczych z Polski i świata, a także instytucji akademickich i rządowych.
  • Specjalna Strefa Start-up  poświęcona innowacjom.
  • Platforma cyfrowa dostępna dla wszystkich zarejestrowanych uczestników, dała wystawcom, prelegentom i gościom forum technologicznego okazję do komunikowania się i planowania spotkań w Strefie Spotkań z wybranym partnerem biznesowym, biorącym udział w wydarzeniu.

Goście specjalni z Polski i Włoch

Gościem specjalnym Strefy Start-up był Ernest Syska - założyciel firmy Veo Glass, wynalazca innowacyjnego oprogramowania dla żeglugi morskiej i śródlądowej. Podczas sesji zaprezentował zalety nawigacji VEO w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Kolejny gość specjalny, Enrico Benco - współzałożyciel włoskiej firmy GS4C (partner Isomatex) przyciągnął uwagę gości, prezentując swój innowacyjny projekt żaglówki regatowej, zbudowanej z surowego włókna mineralnego C2C i żywicy epoksydowej o niskiej zawartości energii, nadającej się w stu procentach do recyklingu, zaprojektowanej na zasadzie pudełka Mini650.

Gorącą dyskusję wywołał temat przedstawiony przez włoskiego naukowca, dr Stefano Castegnaro, który zaprezentował obecne i przyszłe trendy biokompozytów w branży jachtowej, z wykorzystaniem przykładu dwóch regatowych żaglówek o długości 4,6 m, wykonanych z żywicy, siemienia lnianego i balsy.

Przygotuj się na kolejną edycję Marine Industry Forum 2018

Zachęcamy do przyłączenia się do społeczności Marine Industry Forum.

To okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w polskim i zagranicznym przemyśle jachtowym, wymiany doświadczeń na forum internetowym i skutecznie promować produkty swojej firmy.

Uczestnicy Marine Industry Forum będą mogli podobnie jak rok temu wziąć udział w Śląskich Targach WIATR i WODA, odbywających  się równolegle z Forum w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Ubiegłoroczne Targi zgromadziły blisko 200 wystawców i 13 000 odwiedzających.

Newsletter