Marine Industry Forum

Tegorocznym 2. Śląskim Targom WIATR i WODA towarzyszyć będzie, w dniach 10-11 listopada, dwudniowe forum technologiczne Marine Industry Forum. Udział dla przedstawicieli branży jachtowej, jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji. Organizatorem Marine Industry Forum jest Murator EXPO, partnerem - Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLBOAT.

Jesteś z branży, zarejestruj się i nie przegap okazji

Marine Industry Forum to pierwsza tego rodzaju w Polsce impreza B2B, skierowana do przedstawicieli przemysłu jachtowego. Przedsiębiorcy z branży będą mieć możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i materiałami stosowanymi w produkcji jachtów i łodzi na świecie, badaniami uczelni i instytutów badawczych z Polski i z zagranicy, a także studenckimi wynalazkami prezentowanymi w Strefie Start-up.

Dzięki systemowi, udostępnionemu zarejestrowanym uczestnikom Marine Industry Forum, każdy wystawca, prelegent i gość Forum, będzie mógł nawiązać bezpośredni kontakt i umówić się na spotkanie w Strefie Spotkań z wybranym partnerem biznesowym, biorącym udział w wydarzeniu.

Spotkania. Prezentacje. Strefa Start-up

Marine Industry Forum składa się z części wystawienniczej i konferencyjnej.

Dla wystawców, Forum będzie okazją do prezentacji i promocji własnych produktów w gronie zainteresowanych klientów, wymiany zdobytych doświadczeń czy szansą nawiązania nowych relacji biznesowych.

Ponadto, w ramach Strefy Start-up, studenci i przedsiębiorcy stawiający pierwsze kroki w branży, zaprezentują własne osiągnięcia i nowatorskie pomysły doświadczonym producentom, którzy może znajdą dla nich zastosowanie w swojej działalności lub zainteresują się ich produkcją na większą skalę.

Gościem specjalnym Strefy Start-up będzie Ernest Syska - założyciel firmy Veo Glass. Twórca innowacyjnego oprogramowania do nawigacji morskiej i śródlądowej przybliży słuchaczom zalety nawigacji VEO. To kompleksowy system nawigacji morskiej, współpracujący z systemami GEO, które umożliwiają prezentację danych na tabletach i wodoszczelnych okularach Smart Glasses.

Wybitni specjaliści o najnowszych technologiach

Druga cześć Marine Industry Forum to unikalne na polskim rynku branżowe spotkania i eksperckie szkolenia dotyczące najnowszych trendów i technologii na krajowym i zagranicznym rynku jachtów i łodzi, poświęcone m.in.: drukowi 3D, innowacyjnym biokompozytom, najnowocześniejszym systemom nawigacyjnym, nowej generacji materiałom wykończeniowym oraz napędom hybrydowym, które mogą znaleźć zastosowanie w produkcji łodzi i jachtów. Wykłady poprowadzą wybitni naukowcy z Polski i świata m.in.: z Uniwersyetetu w Padwie, Politechnik: Śląskiej, Krakowskiej, Lubelskiej i Rzeszowskiej, Uniwersytetu Śląskiego oraz prezesi korporacji i założyciele start-upów z kraju i zagranicy.

Prelegentem i gościem specjalnym Marine Industry Forum będzie Enrico Benco - założyciel włoskiej firmy GS4C (partner Isomatexu), twórca projektu żaglówki Loop650. Enrico Benco zaprezentuje innowacyjną łódź żaglową Mini650, w myśl idei „cradle to cradle”, nadającą się w stu procentach do recyklingu. Mini650 została zbudowana z myślą o transatlantyckich regatach samotników Mini Transat 2019, w których zadebiutuje jako pierwsza łódź w całości wykonana z trwałej żywicy epoksydowej.

Forum technologiczne odwiedzi także wybitny naukowiec z Włoch, dr Stefano Castegnaro, który na przykładzie żaglówki z żywicy epoksydowo-lnianej i balsy zaprezentuje najnowsze kierunki zastosowania biokompozytów w przemyśle jachtowym dziś i w przyszłości.

Nowości i planowane zmiany legislacyjne

Ponadto zaproponujemy uczestnikom Forum blok spotkań poświęcony planowanym bądź aktualnie wdrażanym regulacjom prawnym, ściśle powiązanym z przemysłem jachtowym. Przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Rozwoju i Infrastruktury przybliżą zagadnienia z zakresu nowego Prawa Wodnego, ustawy o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających do 24 metrów oraz form dofinansowania eksportu w przemyśle jachtowym.

Zapraszamy

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji Marine Industry Forum, w dniach 10-11 listopada 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Forum odbędzie się podczas 2. Śląskich Targów Sportów Wodnych WIATR i WODA.

Przedstawicielom branży przemysłu jachtowego gwarantujemy bezpłatny udział w Marine Industry Forum. Warunkiem zgłoszenia jest rejestracja on-line, z możliwością wyboru poszczególnych tematów. Zarejestrowani uczestnicy mogą kontaktować się ze wszystkimi odbiorcami Marine Industry Forum, wykładowcami, wystawcami, gośćmi.

Liczba Uczestników w Marine Industry Forum jest ograniczona, a o możliwości uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy.