Marine Industry Forum

Tegorocznym 2. Śląskim Targom WIATR i WODA towarzyszyło w dniach 10-11 listopada, dwudniowe forum technologiczne Marine Industry Forum. Udział dla przedstawicieli branży jachtowej był bezpłatny po uprzedniej rejestracji.

Forum zgromadziło wielu przedstawicieli branży jachtowej: przedsiębiorców, konstruktorów, przedstawicieli uczelni technicznych i instytutów naukowych oraz studentów – przyszłych adeptów zawodów związanych z przemysłem jachtowym.

Organizatorem Marine Industry Forum była firma Murator EXPO, partnerem - Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLBOAT.

Marine Industry Forum to pierwsza tego rodzaju w Polsce impreza B2B, skierowana do przedstawicieli przemysłu jachtowego. Przedsiębiorcy z branży mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i materiałami stosowanymi w produkcji jachtów i łodzi na świecie, badaniami uczelni i instytutów badawczych z Polski i z zagranicy, a także wynalazkami prezentowanymi w Strefie Start-up.

Dzięki systemowi, udostępnionemu zarejestrowanym uczestnikom Marine Industry Forum, każdy wystawca, prelegent i gość Forum mógł nawiązać bezpośredni kontakt i umówić się na spotkanie w Strefie Spotkań z wybranym partnerem biznesowym, biorącym udział w wydarzeniu.

Spotkania. Prezentacje. Strefa Start-up
Pierwsza edycja Marine Industry Forum była okazją do prezentacji i promocji własnych produktów w gronie zainteresowanych klientów, wymiany zdobytych doświadczeń czy szansą nawiązania nowych relacji biznesowych.
Ponadto, w ramach Strefy Start-up, studenci i przedsiębiorcy stawiający pierwsze kroki w branży, zaprezentowali własne osiągnięcia i nowatorskie pomysły doświadczonym producentom, którzy może znajdą dla nich zastosowanie w swojej działalności lub zainteresują się ich produkcją na większą skalę.
Gościem specjalnym Strefy Start-up był Ernest Syska - założyciel firmy Veo Glass. Twórca innowacyjnego oprogramowania do nawigacji morskiej i śródlądowej przybliży słuchaczom zalety nawigacji VEO. To kompleksowy system nawigacji morskiej, współpracujący z systemami VEO, które umożliwiają prezentację danych na tabletach i wodoszczelnych okularach Smart Glasses.

Wybitni specjaliści o najnowszych technologiach
Marine Industry Forum to unikalne na polskim rynku branżowe spotkania i eksperckie szkolenia dotyczące najnowszych trendów i technologii na krajowym i zagranicznym rynku jachtów i łodzi, poświęcone m.in.: innowacyjnym biokompozytom, najnowocześniejszym systemom nawigacyjnym, nowej generacji materiałom wykończeniowym oraz napędom hybrydowym, które mogą znaleźć zastosowanie w produkcji łodzi i jachtów. Wykłady poprowadzili wybitni naukowcy z Polski i świata m.in.: z Uniwersytetu w Padwie, Politechnik: Śląskiej, Krakowskiej, Lubelskiej i Rzeszowskiej, Uniwersytetu Śląskiego oraz prezesi korporacji i założyciele start-upów z kraju i zagranicy.
Prelegentem i gościem specjalnym Marine Industry Forum był Enrico Benco - założyciel włoskiej firmy GS4C (partner Isomatexu), twórca projektu żaglówki Loop650. Enrico Benco zaprezentował innowacyjną łódź żaglową Mini650, w myśl idei „cradle to cradle”, nadającą się w stu procentach do recyklingu. Mini650 została zbudowana z myślą o transatlantyckich regatach samotników Mini Transat 2019, w których zadebiutuje jako pierwsza łódź w całości wykonana z trwałej żywicy epoksydowej.

Forum technologiczne odwiedził także naukowiec z Włoch, dr Stefano Castegnaro, który na przykładzie żaglówki z żywicy epoksydowolnianej i balsy zaprezentował najnowsze kierunki zastosowania biokompozytów w przemyśle jachtowym dziś i w przyszłości.

Nowości i planowane zmiany legislacyjne
Uczestnicy Forum mieli także okazję wziąć udział w bloku spotkań poświęconym planowanym bądź aktualnie wdrażanym regulacjom prawnym, ściśle powiązanym z przemysłem jachtowym, podczas którego zaproszeni specjaliści przybliżyli m.in.: zagadnienia z zakresu nowego Prawa Wodnego, ustawy o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających do 24 metrów oraz form dofinansowania eksportu w przemyśle jachtowym.

Na kolejną edycję Marine Industry Forum zapraszamy za rok. Tymczasem gorąco zachęcamy do przyłączenia się do społeczności Marine Industry Forum , by zapoznać się z najnowszymi trendami w polskim i zagranicznym przemyśle jachtowym, wymienić cenne doświadczenia, promować produkty swojej firmy i nawiązać nowe relacje biznesowe.
 

Newsletter