Partnerzy

 

organizator

 

organizator wykonawczy

 

partner strategiczny

 

partner

 

członek stowarzyszenia

 


Aktualności

Z WIATREM I WODĄ W GDYNI

28.07.2015

10. Targi Sportów Wodnych

WIATR i WODA – na wodzie

30 lipca – 2 sierpnia 2015 (czwartek – niedziela)

Przystań Jachtowa MARINA GDYNIA

www.wiatriwoda.pl

 

Z WIATREM I WODĄ W GDYNI

Od trzydziestego lipca do drugiego sierpnia w Gdyni odbędą się   Jubileuszowe 10. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA - na wodzie. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”.

Głównym celem Targów WIATR i WODA w Gdyni jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

Tegoroczna edycja Targów będzie rekordowa. Swoją ofertę zaprezentuje 137 firm z kraju i zagranicy (Niemiec, Ukrainy i Czech). W gdyńskim porcie zobaczymy blisko 120 jachtów i łodzi, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek. Wśród prezentowanych jachtów i łodzi znajdą się zarówno jednostki za kilkadziesiąt tysięcy, jak i luksusowe łodzie za miliony złotych.

Tradycyjnie przy nabrzeżu w gdyńskiej Marinie zobaczymy ofertę polskiej stoczni Galeon. Tegorocznym hitem i jednocześnie największą łodzią prezentowaną        w Gdyni będzie Galeon Crystal 780 - flagowy model, który stanowi pokaz możliwości firmy w zakresie technologii, designu oraz jakości wykończenia. Piękna linia „kryształowego” jachtu została stworzona ze szczególną uwagą by zapewnić niebywałą przestronność i komfort na całej łodzi. W Gdyni zobaczymy także inne imponujące jednostki Galeona: 550 Fly, 445 Hts, 430 Htc, 430 Skydeck, 420 Fly, 405 Htl, 385 Hts, 325 Hts oraz 305 Open.

Ciesząca się uznaniem w kraju i zagranicą, Stocznia Delphia Yachts Kot zaprezentuje na Targach jacht Maxi 1200, zaprojektowany przez legendarnego, szwedzkiego konstruktora jachtów, Pelle Pettersona. Jacht Maxi 1200 debiutował podczas tegorocznych targów w Düsseldorfie. W Polsce zobaczymy go pierwszy raz. Maxi 1200 to jacht o eleganckiej i jednocześnie dynamicznej stylistyce, zaprojektowany  do szybkiej turystyki. W ofercie Delphii znajdziemy także jachty motorowe: Nautikę 1300 oraz najnowszy model Nautika 1100S, w pełni ślizgowy cruiser, z możliwością pływania wypornościowego po rzekach czy kanałach.

Jak zawsze bogatą ofertę na Targach w Gdyni pokaże Parker Poland, który od kilku lat przebojem zdobywa rynki europejskie. Oprócz klasycznych motorówek wystawione będą hybrydowe RIB-y, w których specjalizuje się firma. W ofercie Parker Poland znajdziemy także urządzenia elektroniczne, silniki oraz osprzęt.

Obszerną ekspozycję łodzi motorowych znajdziemy na stoisku firmy Power Boats Poland. Zacumują przy kei oraz zostaną staną na nabrzeżu m.in.: dwie łodzie Beneteau, cztery amerykańskie łodzie Cobalt oraz cztery jednostki marki Sea Ray.

Atrakcją Targów będzie także najnowszy Dehler 46, piękny i smukły jacht turystyczno-regatowy. Wystawiająca go szczecińska firma Horyzont w swojej ofercie na Targach będzie także miała morski, typowo turystyczny jacht Hanse 575.      

Firma Dobre Jachty zaprezentuje w tym roku atrakcyjną jednostkę regatowo-turystyczną – Sun Fast 3600 oraz elegancki cruiser Jeanneau 349. Nie zabraknie też konstrukcji z napędem mechanicznym wśród, których znajdą się popularne motorówki Merry Fisher, łódź Cap Camarat oraz jacht motorowy NC 11.

Firma Ellite Yachts Poland pokaże charakteryzujące się włoskim designem łodzie motorowe: Cranchi Endurance 33 oraz po raz pierwszy w Polsce efektowny cruiser M44 HT. 

Dużej uwadze polecamy też ekspozycję firmy Taurus Sea Power w ofercie, której znajdziemy łodzie motorowe, napędy oraz skutery m.in.: jedyny w Polsce skuter ratowniczy Sea-Doo SAR.      

W halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe.                 

Targi WIATR i WODA w Gdyni to obok ekspozycji wystawców także atrakcje związane ze sportami wodnymi. Podczas trwania Targów w porcie jachtowym odbywać się będą pokazy ratownictwa na wodzie oraz prezentacje. W czwartek    i piątek (30 i 31 lipca) gościem Targów będzie Aleksander Doba pierwszy człowiek, który pokonał dwukrotnie kajakiem Ocean Atlantycki, tegoroczny zdobywca tytułu Podróżnika Roku Magazynu „National Geographic”. W sobotę goście Targów dowiedzą się jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo na wodzie      i jak zachować się w sytuacji awaryjnej. Będzie można dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy i jaki sprzęt ratowniczy zabrać ze sobą na jacht, jak się nim posługiwać oraz jak podjąć rozbitka z wody. Również w sobotę goście Targów będą mieli okazję spotkać się z Kapitanem Krzysztofem Baranowskim, wyjątkowym żeglarzem mającym za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autorem koncepcji i animatorem budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórcą „Szkoły pod Żaglami”, który o swojej życiowej pasji – żeglarstwie, o przygodach i doświadczeniach pisze w także w książkach i podręcznikach. W niedzielę na Targach będzie można obserwować regaty jachtów sterowanych radiem. Przez cały czas trwania imprezy pobyt umilać gościom będą znani jazzmani: Leszek Dranicki, Piotr Lemańczyk oraz Piotr Nadolski, w ramach cyklu koncertów „Jazz w Marinie”.     

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA -  na wodzie już po raz szósty przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji Targów konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Celem konkursu jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na Targach. Spośród zgłoszonych do konkursu jednostek zwycięzców wyłoni Jury,    w którego skład w wchodzą: Leszek Gonciarz – polski konstruktor i projektant jachtów, Stanisław Iwiński – żeglarz, dziennikarz Magazynu „Żagle”, Hanna Bakuła polska malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek oraz Bartosz Piotrowski, doktor sztuki, projektant, laureat nagrody Designer Roku 2014, nagrody specjalnej prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dla najlepszego polskiego projektanta. 

Na Targach w Gdyni zostaną także wręczone nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2016” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.   

Honorowy patronat nad Targami sprawują: Minister Sportu i Turystyki RP Pan Adam Korol, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO i Murator EXPO. Partnerem targów jest magazyn „Żagle” a Partnerem Strategicznym Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.  

 

10. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (30 lipca – 2 sierpnia 2015).

------------------------------------------------------------------------------------------

Wstęp na Targi

30 lipca 2015 (czwartek): 11.00 – 18.00

31 lipca 2015 (piątek): 11.00 – 18.00

1 sierpnia (sobota): 11.00 -18.00

2 sierpnia (niedziela): 11.00-16.00

 

Ceny biletów wstępu: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł, rodzinny 18 zł, dzieci do lat 12. – wstęp wolny.

Uroczyste otwarcie Targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00.

 

www.wiatriwoda.pl

 

Powrót