Partnerzy

 

organizator

 

organizator wykonawczy

 

partner strategiczny

 

partner

 

członek stowarzyszenia

 


Aktualności

Wodniacki Weekend nad Wisłą

30.08.2017

Bulwary Wiślane w nowej odsłonie to jedna najatrakcyjniejszych przestrzeni w Warszawie - idealne miejsce do spacerów, rekreacji i wypoczynku. Właśnie tu, już 2 i 3 września br. odbędzie się Wodniacki Weekend nad Wisłą. To zaproszenie dla warszawiaków do aktywnego wypoczynku nad wodą i promocja uprawiana sportów wodnych a także spędzania czasu nad Wisłą.

Szczegółowy program tutaj

 

Podczas imprezy odbywać się będą m.in.: warsztaty żeglarskie przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim, pokazy starego szkutnictwa wiślanego Fundacji „Szerokie Wody”, zawody w wiosłowaniu na ergometrach oraz nauka żeglowania na specjalnych symulatorach lądowych.

Nie zabraknie także ciekawych spotkań i opowieści związanych z przygodami na wodzie. O swojej pasji żeglowania po Wiśle i tradycyjnych łodziach żeglugi śródlądowej opowie fotograf, właściciel łódki wiślanej, Jacek Marczewski. O żegludze z rzeki na ocean i swoich przygodach opowiadać będzie Kapitan Krzysztof Baranowski, mający za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca „Szkoły pod Żaglami” oraz autor wielu niezwykłych opowieści o przygodach na morzu. Na wakacyjne wyprawy jachtem po Wiśle i na Mazury zaprosi kapitan Mariusz Główka.

Najmłodsi goście imprezy będą mogli na pokładzie Akademii Mateusza Kusznierewicza dowiedzieć się jak zostać żeglarzem, poznać smak przygód na wodzie oraz nauczyć się technik robienia węzełków żeglarskich. Nie zabraknie także konkursów i zabaw dla najmłodszych.

Gospodarzem pierwszego wrześniowego weekendu nad Wisłą jest Miesięcznik „Żagle”. W trakcie imprezy redaktor naczelny „Żagli”, Waldemar Heflich zaprosi uczestników na spotkania z gośćmi specjalnymi wydarzenia. Na stoisku miesięcznika „Żagle”, przez cały weekend dostępne będą w promocyjnej cenie - najnowsze wydanie magazynu a także specjalny numer w dużej mierze poświęcony wielkim żaglowcom, które na początku sierpnia wzięły udział w finale The Tall Ships Races w Szczecinie. Ponadto można będzie uzupełnić zbiory pisma o archiwalne numery, zakupić prenumeratę, zapoznać się z wybraną literaturą żeglarską, spotkać autorów książek (m.in. kpt Jerzy Pieśniewski) i redaktorów „Żagli”.

Impreza w wielu elementach odnosić się będzie do trwającego w tym roku „Roku Wisły”. Gośćmi będą wodniacy, którzy na co dzień zajmują się aktywną promocją na rzecz wykorzystania i modernizacji polskich szlaków śródlądowych.

Serdecznie zapraszamy na premierowy Wodniacki Weekend nad Wisłą w sobotę i niedzielę 2-3 września br. w godzinach: 11.00-18.00, wstęp jest wolny.

Organizatorem jest Redakcja miesięcznika „Żagle”, za organizację wykonawczą odpowiada Murator EXPO.

Powrót