Partnerzy

 

organizator

 

organizator wykonawczy

 

partner strategiczny

 

partner

 

członek stowarzyszenia

 


Aktualności

Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA

02.04.2014

W dniach 3-6 kwietnia 2014 roku w Warszawie odbędą się największe w tej części Europy Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Już po raz dwudziesty szósty na targach spotykają się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów wodnych i rekreacji z Polski i z zagranicy. Tym razem jednak najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy po raz pierwszy – na Stadionie Narodowym.

Rekordowo na Narodowym

Tegoroczna edycja Targów zapowiada się imponująco. Przeniesienie imprezy na Stadion Narodowy stworzyło nowe możliwości – przede wszystkim zwiększyła się powierzchnia wystawiennicza. W tym roku swoją ofertę na targach zaprezentuje rekordowa liczba ponad 450 wystawców a na Stadionie Narodowym niewątpliwie poczujemy atmosferę nadchodzącego lata i rozpoczynającego się wkrótce sezonu żeglarskiego. Będą premiery jachtów, zarówno motorowych i żaglowych, polskich i zagranicznych stoczni a międzynarodowy charakter targów zaznaczą swoją obecnością firmy z Grecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Bułgarii, Niemiec, Słowacji, Chorwacji, Węgier, Włoch a nawet Indonezji. Oprócz jachtów żaglowych i łodzi motorowych, pontonów, RIBów, skuterów wodnych i innych jednostek pływających, na targach można będzie zobaczyć pełną gamę akcesoriów żeglarskich, sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego, instrumentów do nawigacji i elektronikę jachtową. Nie zabraknie także ofert producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej oraz prezentacji sprzętu do kajakarstwa i windsurfingu. Atrakcyjne propozycje można będzie także znaleźć na stoiskach obecnych na targach firm czarterowych, których oferty obejmują obecnie niemal każdy zakątek świata, gdzie daje się bezpiecznie żeglować i uprawiać sporty wodne. W  targowym sektorze wędkarskim NA RYBY nie zabraknie wędek, kołowrotków, spławików, sztucznych przynęt a także sprzętu wyczynowego, żyłek, plecionek, akcesoriów i odzieży dla wędkarzy. Po raz pierwszy targom towarzyszyć będzie Salon Turystyczny PODRÓŻE, w którym miasta, gminy, regiony turystyczne  z kraju i zagranicy prezentować będą swoje atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem nad wodą i na wodzie. Prezentowane będą m.in. wodne szlaki turystyczne, akweny żeglarskie oraz ciekawe miejsca do uprawiania wszelakich sportów wodnych. To dobry  moment aby zdecydować o planach na zbliżające się wielkimi krokami wakacje. Partnerami Targów WIATR i WODA jest Magazyn „Żagle” oraz Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, zaś Sponsorem firma Henri Lloyd.

Po szczegółowe informacje o ofercie wystawców odsyłamy do zapowiedzi targów autorstwa Dominika Życkiego (Redaktor Działu Techniki i Redakcji Internetowej Magazynu „Żagle”) oraz Stanisława Iwińskiego (Redaktor Działu Moto Magazynu „Żagle”)

 

Targowy program wydarzeń

Spotkania z żeglarzami, relacje z dalekich wypraw oraz zapowiedzi kolejnych wyczynów żeglarskich na Targach WIATR i WODA to już tradycja. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku podczas czterech dni targowych odbędzie się wiele interesujących prelekcji oraz warsztatów dla miłośników sportów wodnych i rekreacji. W targowy czwartek kapitan Zbigniew Gutkowski, pierwszy w historii Polak, który wystartował w regatach okołoziemskich VELUX 5 Oceans Race oraz Vendée Globe, opowie o starcie w regatach Transat Jacque Vabre i planach startu w Barcelona World Race. Wyjątkowym wydarzeniem będzie sobotnia konferencja i prezentacja pucharu i cyklu regat Alparii World Match Racing Tour i regat Sopot Match Race 2014. Swoje żeglarskie plany na nadchodzący sezon na targach przestawi Gdynia – Żeglarska Stolica Polski. Na targowej scenie redaktor naczelny „Żagli” - Waldemar Heflich porozmawia z Prezydentem Szczecina o zeszłorocznych The Tall Ships Races. Podczas targów poznamy także szczegóły wyjątkowej imprezy windsurfingowej, która jesienią odbędzie się na Stadionie Narodowym. Jej zapowiedzią będzie specjalna Wioska Windsurfingowa ustawiona w strefie zawodniczej, sercu Stadionu Narodowego. Obecnych będzie 14 największych i najbardziej popularnych szkółek windsurfingowych z całej Polski. W specjalnej „Strefie Wiedzy” odbywać się będą ciekawe wykłady i warsztaty oraz spotkania z mistrzami windsurfingu i kitesurferami. Podczas targów Federacja Szkół Żeglarskich ISSA zaprosi na warsztaty z nawigacji, locji i aktualnych przepisów. Firma Globtourist przybliży egzotyczną Azję z pokładu jachtu i przedstawi nowe, atrakcyjne miejsca do żeglowania i turystyki wodnej, a Zachodniopomorski Szlak Żeglarski zaprezentuje sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego. Fundacja STS Fryderyk Chopin opowie o życiu i nauce na morzu oraz znaczeniu i wartości wychowania morskiego, kpt. Mirosław Kukułka przybliży zasady bezpieczeństwa ludzi na wodzie a firma Eljacht zaprosi gości targów na spotkanie z Adamem Konarzewskim, specjalistą ds. poszukiwania i ratownictwa lotniczego podczas, którego poznamy najnowsze osiągnięcia w poszukiwaniach i ratownictwie na morzu z wykorzystaniem technik satelitarnych.

Niezwykłą, żeglarską wyprawę wokół obu Ameryk, opisaną niedawno w książce „Stary, młodzi i morze” zrelacjonują Jacek Wacławski, Marcin Jamkowski i Konstanty Kulik. Podczas seminarium z teorii żeglowania będzie można poznać zasady prawidłowego trymowania żagli oraz dowiedzieć się jak ustrzec się przed najczęstszymi wypadkami na wodzie. Warto także obejrzeć wyświetlany podczas targów film pt. „Sprawdzić siebie”, z 1974 roku w reż. Jerzego Szotkowskiego, przedstawiający sylwetkę jednego z najbardziej znanych polskich żeglarzy – Leonida Teligi, który 45 lat temu zakończył swój samotny rejs dookoła świata. Coroczną tradycją targów jest sobotni Dzień Kajakarza. Powstały przy współpracy z Magazynem „Wiosło” program, także w tym roku wypełnią ciekawe spotkania, prezentacje i wykłady. Redakcja zaprosiła kilku nowych gości i wszystko wskazuje na to, że formuła tego dnia coraz bardziej się rozszerza i nie ogranicza do relacji z samych wypraw i podróży. W tym roku po raz pierwszy posłuchamy o Stand Up Paddle, czyli „kajakowaniu na stojąco”. Z kolei o klasycznych i nowych odmianach raftingu, trudnościach rzek górskich, wyzwaniach technicznych i sprzętowych oraz o wyprawach bliższych i dalszych, a także o bezpieczeństwie opowie Bartek Majcherkiewicz. Do wielkich wyczynów i wyjątkowych wypraw z pewnością można zaliczyć II Transatlantycką Wyprawę Kajakową Aleksandra Doby. W trakcie sobotniego Dnia Kajakarza o godzinie 14.00 zostanie podjęta próba nawiązania bezpośredniego połączenia z tym wybitnym polskim podróżnikiem, kajakarzem i zdobywcą, który jako pierwszy człowiek samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki.
Po prelekcji poświęconej jego osiągnięciom przeprowadzona zostanie licytacja drewnianego wiosła, wykonanego przez Wiktora Opałkę a całość wylicytowanej kwoty będzie przeznaczona na sfinansowanie wyprawy Aleksandra Doby.

Wyróżnienia i nagrody

Na targach zostaną wręczone najważniejsze nagrody branży sportów wodnych. Oczekiwanymi przez wystawców nagrodami są Gwoździe Targów WIATR i WODA
im. Jerzego Fijki - przyznawane przez miesięcznik „Żagle” i organizatora Targów WIATR i WODA. Swoje nagrody podczas targów wręczy także Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych „Polskie Jachty” za najlepsze polskie wyroby prezentowane na targach. „Złoty Dzwon” wręczy Polski Związek Żeglarski a coroczne nagrody przyznają także Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, WOPR i PTTK. Tradycyjnie na targach wręczone zostaną nagrody w Konkursie „Przyjazny Brzeg” (organizowany wspólnie przez PZŻ oraz PTTK), który premiuje nowe, przyjazne miejsca nad polskimi wodami - inicjatywy inwestycyjne i promocyjne (m.in. w zakresie budowy przystani wodnych, organizacji wypoczynku nad wodą), które realizowane są przez gospodarzy polskich brzegów z troską o mieszkańców i życzliwością dla turystów).

Pierwszy raz na targach zostanie wręczona Nagroda im. Leonida Teligi za rok 2013. Po raz kolejny na targach zostanie wręczona prestiżowa nagroda w konkursie na najlepszy jacht żaglowy i motorowy dostępny na rynku w Polsce „Jacht Roku w Polsce - Polish Yacht of the Year 2014”. Nominacje do Nagrody zostały ogłoszone podczas gdyńskiej edycji Targów WIATR i WODA w sierpniu 2013 roku.

 

Kawiarenka internetowa waspar.pl

Goście tegorocznych Targów WIATR i WODA, odwiedzając stoisko internetowego serwisu z ofertą branży sportów wodnych waspar.pl będą mogli skorzystać z kawiarenki internetowej. „Serfując” po stronach serwisu będzie można znaleźć najnowsze oferty sprzedaży: łodzi motorowych, żaglowych, wiosłowych, pontonów, skuterów wodnych oraz silników. Osoby zainteresowane sprzedażą łodzi, jachtu, kajaka lub innego sprzętu będą mogły zawiesić swoje ogłoszenie na tablicy ustawionej przed stoiskiem waspar.pl. Wszystkie ogłoszenia będzie można także na miejscu zamieścić bezpłatnie w dziale ogłoszeń drobnych serwisu waspar.pl.

 

Dzień Dzieci i Młodzieży na Targach WIATR i WODA

Tradycyjnie targowy piątek (4 kwietnia) jest dniem otwartym dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich. Zorganizowane grupy uczniów wraz z opiekunami wchodzą tego dnia na teren targów bezpłatnie. Bezpłatny wstęp przez cały czas trwania targów organizatorzy gwarantują dzieciom do lat 12.

Najmłodszych gości targów zaprosimy tego dnia na „Zejmankowe Oceany Marzeń” - koncert zespołu Zejman & Garkumpel czyli pełną niespodzianek wyprawę w poszukiwaniu nieodkrytych lądów podczas, której kapitan „Koval”, z typową dla siebie swadą, opowie dzieciom o tym, jak wspaniały i pełen przygód jest żywot żeglarza. O zasadach bezpieczeństwa na wodzie oraz metodach ratownictwa najmłodsi goście targów dowiedzą się na stoisku Stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przez cały piątek w strefie przygotowanej przez Program Edukacji Morskiej w Gdańsku będzie można zdobyć wiedzę żeglarską, nauczyć się wiązania węzłów, zbadać właściwości wody czy nauczyć się składania łódek orgiami. Obchodzący w tym roku swoje dziewięćdziesiąte urodziny – Yacht Klub Polski zaprosi najmłodszych do „Portu Zabawy” w którym odbywać się będą zawody w przeciąganiu liny, malowanie flag, nauka rozszyfrowania wiadomości zapisanych Alfabetem Morse’a czy pomiary uścisku dłoni na dynamometrze.

Kiedy na targi?

26. edycja Targów WIATR i WODA tradycyjnie trwać będzie 4 dni. W czwartek, 3 kwietnia od 11.00 do 14.00 wstęp na targi zarezerwowany jest dla publiczności branżowej, zaproszonych gości i przedstawicieli mediów, szersza publiczność może tego dnia zwiedzać targi od 14.00 do 17.00. Następnie targi można zwiedzać: 4 kwietnia (piątek) i 5 kwietnia (sobota)
w godzinach 10.00 - 18.00. W niedzielę 6 kwietnia – w godz. 10.00-16.00.

 

Ceny biletów dostępnych w kasach targowych, czynnych w dniach i godzinach otwarcia targów:

  • 35 zł (normalny)
  • 20 zł (ulgowy) – dla: uczniów powyżej 12 roku życia, studentów do 26 roku życia, emerytów i rencistów po okazaniu stosownej legitymacji)

Bilety na Targi WIATR i WODA dostępne są w także przedsprzedaży na www.groupon.pl. Ceny biletów dostępnych na groupon.pl - bilet normalny – 25 zł, bilet ulgowy – 15 zł.

 

26. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2014         

Termin:                                 3-6 kwietnia 2014 roku

Miejsce:                                 Stadion Narodowy w Warszawie

    Al. Ks. J. Poniatowskiego 1

Organizator                          YACHT EXPO Sp. z o.o.

Organizator wykonawczy   Murator EXPO Sp. z o.o.

Partnerzy                              Magazyn Sportów Wodnych „Żagle”

                                               Zachodniopomorski Szlak Żeglarski

Członek Stowarzyszenia    IFBSO

Patronat honorowy          Minister Gospodarki – Janusz Piechociński

Minister Sportu i Turystyki – Andrzej Biernat

Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik

                                               Prezydent m. st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz

Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

       Polski Związek Żeglarski

       Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

Polski Związek Kajakowy

Sponsor                              Henri Lloyd

Miasto Partnerskie:         Gdynia – Żeglarska Stolica Polski

Patronat medialny          waspar.pl

     zagle.com.pl

     Magazyn Kajakowy „Wiosło”

     Radio VOX FM

     Radio WAWA

      Radio ESKA

      Radio ESKA Rock

       TVN Meteo

Współpraca medialna       Dziennik „Metro”

Magazyn „Podróże”

Magazyn „Skiper” (Ukraina)

Magazyn Żeglarski

Informacje dodatkowe:    Marta Bryk

tel. (22) 829 66 70 tel. kom. 600 904 009,

e-mail: mbryk@muratorexpo.pl

W pełnej krasie na stadionie

Dominik Życki

Liczne grono odwiedzających targi przyjeżdża na wystawę tylko dla jachtów żaglowych.
W tym roku miłośnicy łodzi napędzanych wiatrem nie powinni się zawieść. Zarówno polskie stocznie jak i importerzy zagranicznych marek postawią na płycie Stadionu wiele konstrukcji, w tym sporo premier i modele już znane. Jest wielka szansa, że jachty będą prezentowane w całej krasie - z postawionymi masztami i żaglami!

 

Umiejscowienie Targów WIATR i WODA na Stadionie Narodowym z niemal nieograniczoną wysokością od płyty stadionu – na której będą stały łodzie – do dachu, pozwoli wystawcom postawić maszty na większych jachtach. Czy z tego skorzystają, przekonamy się już niedługo, wiadomo wszak, że dla wystawców przywiezienie i postawienie masztu to w wielu przypadkach dodatkowy koszt i nie wiadomo, ilu z nich zdecyduje się na tak atrakcyjne wyeksponowanie jachtu. Warto tylko pamiętać, że postawiony żagiel aż nadto pasuje w tej sytuacji jako baner reklamowy.

 

Premiery na Narodowym

Wyjątkowo wiele nowości zaprezentuje na WIATR i WODA największy krajowy producent jachtów żaglowych, Delphia Yachts Kot. Po raz pierwszy w kraju ujrzymy Delphię 33MC, która w styczniu b.r., pod inną nieco nazwą D34 miała światową premierę w Dusseldorfie.
To trzykabinowa jednostka dostępna zarówno w kilowej wersji morskiej z kategorią oceaniczną A, jak i w wersji śródlądowej, z obrotowym mieczem, właśnie pod nazwą 33MC. Jej wnętrze opracował znany designer – Andrzej Śmiałek, podobnie zresztą jak środek innego nowego jachtu z Olecka, Phili 900, zaprezentowanej i sprzedawanej już w Niemczech pod nazwą Delphia 29. Obydwie jednostki są podobne i, trzeba przyznać, prezentują się więcej, niż dobrze! To nie koniec żaglowych nowości Delphii. W Warszawie zadebiutuje też niewielka, odkrytopokładowa łódka szkoleniowa Delphia 16, bezpieczna, stabilna, przeznaczona do żeglowania instruktora z piątką dzieci lub instruktora z trojgiem dorosłych kursantów. Jej premiera związana jest z działalnością zupełnie nowego żeglarskiego programu szkoleniowego – szczegóły na targach.

Na Stadionie po raz pierwszy zobaczymy także jacht, który... znamy już od lat. Niewielka i stosunkowo młoda stocznia Szkuner-Ket pokaże motosailera o wyglądzie znanego nam od lat Habra 660. To nie przypadek. HB Classic 21 ma niemal identyczną sylwetkę, bowiem narysowany został przez tego samego projektanta – Henryka Brylskiego, do niedawna współautora Habrów produkowanych przez Yacht Service z Iławy. To jednak zupełnie nowa łódź, wystawiana po raz pierwszy na targach. Ta sama stocznia pokaże dzielnego Wind Huntera 19 – po raz pierwszy w Warszawie. To z kolei jednostka typu Bristol Channel Cutter, stworzona do szybkiej, bezpiecznej żeglugi po jednym z najtrudniejszych nawigacyjnie akwenów na świecie – Kanale Angielskim.

 

Ciekawostki

Wprowadzenie zupełnie nowych modeli jachtów wymaga wielkich inwestycji i czasu, dlatego wiele stoczni – jeśli tylko produkują odpowiednio nowoczesne modele – przeprowadza ich face-lifting. Tak właśnie stało się ze znanym już od kilku lat Phobosem 25, którego nową amatorską wersję o nazwie Exclusive Line zaprezentuje na Wiatr i Woda producent, stocznia Dalpol Yacht. To największy możliwy jacht, na jakim można w kraju żeglować bez uprawnień, a jego nowa wersja ma nowoczesną stylistykę, przestronne i dobrze wyposażone wnętrze. Kolejną ciekawą jednostką będzie Cosinus 33 Janmor, czyli jacht zamówiony na potrzeby firmy Cosinus Yachting w stoczni Janmor, z oceaniczną (A) kategorią projektową CE. To także nie nowy już jacht, ale po gruntownej modernizacji, przystosowany do żeglowania turystycznego i szkoleniowego po wszystkich morzach.

Bardzo ciekawy, choć w Polsce jeszcze niedoceniany jacht pokaże firma Premium Yachts. Będzie to Beneteau First 20, mały, zgrabny i szybki jacht kilowy. We Francji widuje się ich setki na morskich wodach przybrzeżnych, u nas tego typu żeglowanie weekendowe jest jeszcze mało popularne.

 

Nominowani

Tegoroczne Targi WIATR i WODA będą doskonałą okazją do obejrzenia części z jachtów nominowanych do nagrody Jacht Roku 2014 w kategorii Jachty Żaglowe Małe. Na stoisku Dalpol Yacht będzie stał Phobos 22 Sport a Northman pokaże swego Maxusa 22. Który z nich zwycięży w naszym konkursie i zostanie jachtem roku 2014? O tym przekonamy się w sobotę 5 kwietnia, na scenie głównej na Stadionie Narodowym. Wtedy poznamy również nagrodzonych w pozostałych kategoriach nagrody Polish Boat of The Year 2014 oraz konstruktora roku 2014.

 

Motorowodne piękności w centrum miasta

Stanisław Iwiński

 

Rozpoczynamy nową erę prezentacji w stolicy najpiękniejszych jednostek pływających. Chyba nigdzie na świecie nie ma podobnie zagospodarowanej areny, na której można tak wspaniale zaprezentować eksponaty, widoczne doskonale z każdej strony.

 

Kandydaci do Gwoździa Targów

Na tegorocznej wystawie będzie można oglądać wiele światowych hitów, pokazywanych po raz pierwszy w Polsce, jak i nowości samych targów warszawskich.

Szlagierem targów ma szansę stać się  nominowany do European Power Boats of The Year 2014, w kategorii do 35 stóp długości - Flipper 880ST, który  zasługuje na wyjątkową uwagę i wyróżnienie. Szczególnej uwadze polecam także najnowszą konstrukcję w stoisku Parker Poland, motorowego Parkera 750 w dwóch wersjach (CC i DC).

Do nagrody targowej kandydować mogą też inne polskie premiery. Augustowski S-Yachts zaprezentuje min. dwie nowości Baylinera: 742 CU i Element XL. Obydwie mieliśmy możliwość testowania jeszcze przed oficjalną premierą i zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie. Trzy nowe gracje motorowodne będzie można podziwiać w stoisku Taurusa. Po raz pierwszy w Polsce pokazany będzie Scarab 215 Impulse z podwójnym napędem Rotax Jet 2 x 250 KM. Scaraby mają w ofercie firmy reprezentującej Sea-Doo, zastąpić kanadyjskie motorówki z napędem strugowodnym. Oprócz tego zobaczymy dwa nowe modele Glastrona: GTS 187 z silnikiem Rotax Jet 250 KM oraz GTS 229. W stoisku Taurusa polecam jednak szczególnie obejrzenie nowego skutera Sea-Doo Spark, otwierającego zupełnie nowy rozdział w produkcji tych wspaniałych pojazdów do zabawy na wodzie.

Wreszcie wśród kandydatów do Gwoździa Targów należy szukać z pewnością konstrukcji wolniej pływających, przeznaczonych do wielodniowej wodnej włóczęgi, w których Polska staje się coraz bardziej specjalizować. Balt Yacht wystawi Balta 818 Tytan ze stacjonarnym silnikiem diesla, który został pomyślany jako jacht nawet półślizgowy. Delphia natomiast przedstawi nową Nautike 830 S (w stoisku miasta Giżycko).

 

Najciekawsze motorówki

Jak zawsze magnesem dla wielu zwiedzających są największe stoiska firm uczestniczących w targach. Od wielu edycji na czele tego ranking plasuje się wystawa firmy Power Boats Poland, prawdziwego multiprzedstawiciela światowych marek motorowodnych. Również w tym roku nie zabraknie tam wielu ciekawych konstrukcji i każdy coś dla siebie na pewno znajdzie. Na targach firma pokaże Cobalty: 200 lub 210, 243, 273, Sea Raye: 190 SP, 210 SSE, 265 DAE, 305 DAE oraz Beneteau: Gran Turismo 34, Gran Turismo 38.

W potężnym stoisku Parker Poland obok wyżej wspomnianych premier stać będą świetnie odbierane przez klientów na całym świecie trochę starsze Parkery: 660 (Pilothouse, Multi, Weekend) oraz 800 (Pilothouse i Weekend).

Liczną ekspozycję łodzi będzie miał też gdański Taurus. Obok trzech premier zobaczymy cztery modele Four Winns’a: Vista 275 z silnikiem Yanmar 370 KM, Horizon 200 RS oraz Horizon 180 SS z silnikiem Evinrude 90 KM.

Kolejny polski potentat Delphia Yachts Kot, obok wielu konstrukcji żaglowych pokaże trzy modele Quicksilverów: 605 Pilothouse i 755 Pilothouse oraz 705 lub 595 Activ.

Jak zwykle ciekawostek nie zabraknie w stoisku naszego eksportowego rodzynka stoczni Galeon. Choć z powodów technicznych nie zobaczymy ich największych i najwspanialszych jachtowych gracji, dużych i luksusowych galeonów, to i mniejsze galie powinna zaspokoić wrażenia miłośników motorówek. Model Galia 770 Sundeck i 660 HT przyciągały uwagę widzów największych imprez targowych na świecie, teraz mogą się o tym przekonać polscy klienci.

Interesującą ekspozycję zapowiada też S-Yachts, który poza wspomnianymi wyżej nowościami Baylinera pokaże też Baylinera 175 GT oraz łodzie motorowe z własnej serii modelowej Sunliner Week 640. Elegancką barkę Canalboat, którą zresztą możemy wynająć
i popływać po kanale bydgoskim (lub dalej na Wielką Pętlę Wielkopolską), pokaże firma
La Mare. Polecamy też, jak zawsze warte oglądania, motorówki wykonywane w stoczni Ostróda Yachts należącej do Jeanneau. W stoisku firmy Dobre Jachty, polskiego przedstawiciela francuskiego potentata, zobaczymy bardzo ciekawą łódkę Merry Fisher 755 Legend.

 

W tym ograniczonym objętością artykule nie sposób zapowiedzieć wszystkich łodzi z napędem mechanicznym, których liczba przekroczy z pewnością setkę. Możemy być pewni, że nie zabraknie atrakcji i będzie co podziwiać na arenie Stadionu Narodowego.

 

Powrót