Partnerzy

 

organizator

 

organizator wykonawczy

 

partner

partner strategiczny

 

członek stowarzyszenia

 

miasto współgospodarz

 


Aktualności

Marine Industry Forum po raz pierwszy!

12.10.2017


Marine Industry Forum
wydarzenie towarzyszące 2. Śląskim Targom Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA
10-11 listopada 2017 roku
Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe
 
Tegorocznym 2. Śląskim Targom WIATR i WODA towarzyszyć będzie w dniach 10-11 listopada dwudniowe forum technologiczne Marine Industry Forum.
 
Marine Industry Forum to pierwsza tego typu w Polsce impreza B2B (business to business), skierowana do przedstawicieli przemysłu jachtowego. Forum składać się będzie z części wystawienniczej i konferencyjnej. Przedsiębiorcy z branży będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i materiałami stosowanymi w produkcji jachtów i łodzi na świecie, badaniami uczelni i instytutów badawczych z Polski i zagranicy a nawet studenckimi wynalazkami prezentowanymi w strefie start-up.
 
Dla wystawców, Forum będzie okazją do prezentacji i promocji własnych produktów w gronie zainteresowanych klientów, wymiany zdobytych doświadczeń czy szansą nawiązania nowych relacji biznesowych. Ponadto, w ramach sektora start-up, studenci i przedsiębiorcy stawiający pierwsze kroki w branży, zaprezentują swoje osiągnięcia i nowatorskie pomysły doświadczonym producentom którzy, być może znajdą dla nich zastosowanie w swojej działalności lub zainteresują się ich produkcją na większą skalę.
 
Druga cześć Forum to branżowe spotkania i eksperckie szkolenia poświęcone najnowszym trendom i nowoczesnym technologiom pojawiającym się na krajowym i zagranicznym rynku jachtów i łodzi, zagadnieniom z zakresu finansowania oraz zmieniających się przepisów i regulacji prawnych. Spotkania poprowadzą m.in. pracownicy naukowi Uniwersytetu w Padwie, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Politechniki Gdańskiej. Spodziewany jest też udział ekspertów z resortów odpowiedzialnych za regulacje prawne dla sektora przemysłu jachtowego tj. Ministerstw Rozwoju, Środowiska, Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Przewidziano również prezentacje komercyjne produktów i technologii firm świadczących usługi dla sektora jachtowego.
 
Partnerem Marine Industry Forum jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLBOAT.

 

Powrót

Newsletter