Partnerzy

 

organizator

 

organizator wykonawczy

 

partner strategiczny

 

partner

 

członek stowarzyszenia

 


Aktualności

Marine Industry Forum | Katowice

19.09.2018

W dniach 12-13 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się trzecia edycja forum technologicznego Marine Industry Forum.  Miastem współgospodarzem Forum  są Katowice, organizatorem jest Murator EXPO, w ścisłej współpracy z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY. Forum odbywa się podczas 3. Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są innowacyjne autonomiczne jednostki pływające – nowy trend na światowym rynku, zarówno w segmencie komercyjnym, jak i wojskowym.

Tematyka bezzałogowych jednostek pływających oraz innowacyjność testowanych i wdrażanych systemów technologicznych wzbudza ogromne zainteresowanie naukowców i badaczy akademickich i jednocześnie wywołuje sceptycyzm wśród przedstawicieli branży przemysłu jachtowego.

Podczas spotkań i panelu dyskusyjnego, nasi goście z kraju i zagranicy: Nenad Banjanin z firmy Al MarakebPiotr Cywiński z Navinord oraz dr hab. inż. Henryk Lasota z Politechniki Gdańskiej, przybliżą uczestnikom konferencji ideę bezzałogowych jednostek oraz zmierzą się z trudnymi pytaniami, które ten temat wywołuje.

Kolejnym zagadnieniem podejmowanym podczas Marine Industry Forum  w Katowicach będą najnowsze trendy w systemach zasilania jachtów i łodzi. O pierwszym zaburtowym napędzie hybrydowym opowiedzą twórcy - przedstawiciele Politechniki Gdańskiej. Ponadto, Federico Brunelli z firmy XDISC zaprezentuje najnowsze panele fotowoltaiczne, zaś dr inż. Artur Polak z Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL opowie o innowacyjnych napędach elektrycznych. W panelu dyskusyjnym podsumowującym trzecią edycję forum technologicznego nasi eksperci odpowiedzą na pytania związane z przyszłością nowych systemów zasilania.

Zachęcamy do zapoznania się z programem i udziału w Marine Industry Forum, jedynym w Polsce wydarzeniu B2B, które służy prezentacji najnowszych trendów w polskim i zagranicznym przemyśle jachtowym, wymianie cennych doświadczeń i skutecznej promocji firmy oraz jej produktów.

Dołącz do nas 12-13 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i zostań członkiem społeczności Marine Industry Forum!

 
Powrót